Uygulamasının son zamanlarda zemin kaplama alanında hızla ilgi artışına konu olması, kaplamalarının çeşitlerini de arttırdı. Normalde kapalı alanlar, hastane, otopark vb. yerlerde kullanılmasıyla bilinen  kaplamaların artık şartları ne olursa olsun hemen hemen tüm yerlere uygulanabilir olması, sıkça tercih edilmesinin temel sebeplerinden.

Ürün grubu, çeşitli ürünleri ile birçok farklı alana uygulanabilmektedir. Özellikle zeminlerde kullanılan ürün, yapı sektörü tarafından oldukça ilgi görmüştür. Sıvı geçirmezliği, olumsuz şartlara karşı direnç göstermesi, güzel görünümü, bakteri barındırmaması, kimyasallardan etkilenmemesi ve kolay uygulanması gibi özellikleri taşımaktadır. Pek çok çeşide sahiptir. Bunlardan birisi olan epoksi dolgu uygulamasından bahsedelim. 

Nasıl yapılır

Sonraki işlemde dolgu yapacağınız çalışmayıi yi alarak yüzeye uygulama ve ardından uygun bir alet yardımı ile dolguya şekil verilmelidir. Oldukça basit ve kolay bir uygulaması olan  dolgu işlemi, pek çok yerde işinize yarayabilir.

Dolgu sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, dolguda kullanılacak macunun çok fazla bekletilmemesidir. Bunun sebebi ise dolgu macunu malzemelerinin hemen kurumaya çok müsait olmasıdır. Yaklaşık 20 dakikada kuruyan ve çok sağlam bir yapıya bürünebilen macun, hazırlandıktan sonra hemen gerekli yere uygulanmalı ve daha sonra kurutulmaya bırakılmalıdır. Kaplamanın yapılacağı yerdeki orta ve büyük çaplı boşluklar macunun sertleşmesiyle birlikte dolar ve sert bir yapıya bürünür. Bu şekilde yerde herhangi bir boşluk kalmaz ve kaplama için tüm şartlar oluşmuş olur.

Kaplamanın fiyat ve işçilik olarak planlandığından daha yüksek bir mebla tutmaması için dolgu yapımında profesyonel firmalarla çalışmak en doğrusudur. Bu şekilde kaplama yapıldıktan sonra karşılaşılabilecek sorunlar minimize edilir ve ayrıca bir işleme gerek kalmaz.