Sektörde  en çok tercih edilen versiyonlarından biri olan  kaplama, kendisini diğer kaplama türlerinden ayıran çeşitli özelliklere sahip. Fiyat, şıklık, kullanım süresi ve temizliğinin yanı sıra bu hizmet ile diğer kaplama türlerini ayıran önemli özelliklerden biri de şeffaf görünümlü kaplamalar. Dilerseniz şeffaf özelliklerini ve kullanım alanlarını hep birlikte inceleyelim.


Bu kaplamanın önemli özelliklerinin başında şıklık geliyor. Bunun nedeni ise bu kaplama türünün diğer zemin kaplamalarına oranla daha değişik şekilde tasarlanabilmesi. Bu tasarım modellerinden biridir. Bu sayede zeminlerini kaplama yaptırmak isteyen kullanıcıların aynı zamanda dilediği şekil veya figürleri de bu kaplama türüyle zeminlerine işlenmesi sağlanıyor. Bunun yapımı ise gayet kolay. Belirlenen şekil, sembol veya figür öncelikle zemine işleniyor ve bir süre dinlenmeye bırakılıyor. 

Daha sonra zemin üzerinde  kaplama aşamasına geçiliyor ve normal bir  kaplama gibi zemine gerekli işlemler uygulanıyor. Normal kaplamanın yanında reçine ve sertleştiriinin biraz daha yoğun olduğu ayrı bir uygulama en az 8 saatlik bir dinlenmeye bırakılır. Sistem gerektiği şekilde oturduğunda, istendiği gibi şeffaf bir görünüme sahip olan kaplama işlemi tamamlanmış olur.

Zeminine bu şlemi yaptırmak isteyenlerin bu konuda dikkat etmesi gereken bazı noktalar da mevcut. Bunlardan ilki işlenecek şekiller üzerinde herhangi bir kir – tüy veya görüntü kirliliği oluşturacak herhangi bir sorun olmaması. Her ne kadar temizlik ve montesi kolay olsa da kaplamadan sonra oluşacak görüntüdeki herhangi bir sorun ayrı bir işçilik isteyeceğinden bu detaya önem verilmeli. 

Bunun yanında bu şekillerin üzerinde herhangi bir yapıştırıcı madde olmaması da önemli, zira bu tür maddeler  kendilerine özgü yapıştırıcı maddelerinin şekil üzerinde uygulanmasını önler ve işlemi sıkıntıya sokar. Dolayısıyla çeşitli fiyat ve işçilik artışları da olacağından bu tür detaylara dikkat edilmelidir.


Profesyonel bir  firma olan eposer  ile siz de bu tür mekanlara sahip olabilirsiniz

Şeffaf Epoksi Kaplama
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın