Otopark kaplamalarının en çok tercih edildiği alanlardan biri de otoparklardır. Ürünün dayanıklı olması ve zemine kolay bir şekilde uygulanabilmesi otoparklarda tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biriyken, aynı zamanda bu kaplama türünün sağladığı çeşitli kolaylıklar da otoparklarda son derece kullanılabilir olmasını sağlamaktadır.

Otopark zemin kaplamasında  tercih edecek kullanıcıların öncelikli otoparklarına uygun sistemi tercih etmeleri gerekir. Çeşitli türde kalınlıklara sahip olan ürünler, otoparklarda iki şekilde tercih edilmekte. Kapalı otoparklarda 1 milimetre kalınlığındaki ürünler uygun sonucu verirken, açık otoparklarda zemin tahribatının fazla olması sebebiyle biraz daha kalın epoksi kaplamalar tercih edilir, 2,5 ila 3 milimetrelik  kaplamalar da açık otoparklara uygundurlar.

Otopark zemin kaplamasında en çok tercih edilen kaplama türlerinden biri olan ürün, bu özelliğini çeşitli sebeplere borçlu. Her şeyden önce çok dayanıklı bir kaplama olan bu ürün, gerek araç gerekse yaya trafiğine çok müsait olduğundan otoparklarda sıklıkla kullanılmalarıyla ünlüdürler. Bununla birlikte yapısı gereği temizlik konusunda da çeşitli avantajlara sahip olan  kaplamaların tamirinin de mümkün olması, kullanıcılarına sağladığı en büyük faydalardan biri. Su geçirmeme konusunda son derece etkili olan  kaplamaların fiyatları da bu hizmetlere oranla son derece uygun olduğundan, otopark sahipleri tarafından sıklıkla kullanılmalarına olanak sağlamakta.


Epoksi kaplamaların otopark zemin kaplamasındaki avantajlarına gelince. Yukarıda  da belirttiğimiz gibi monte ve tamir işlemlerinin son derece kolay olmasının yanında kaplamada kullanılan malzemelerin özelliklerine bağlı olarak otoparklarda en çok kullanılan semboller olan yönlendirme sembollerinin de belirgin ve dikkat çekici şekilde simgelenmesi bu kaplamaların tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahip. Bununla birlikte kaplamanın içinde bulunan tozların yüzeye çıkması olarak bilinen tozuma durumunun da kaplamalarda hemen hemen hiç meydana gelmemesi, otopark temizliği konusunda önemli bir etkiye sahip olduğundan epoksi kaplamayı bu konuda ayrıcalıklı bir duruma getirmekte.


Tüm bu sebeplerden ötürü otopark sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen epoksi kaplamalara sizler de kullanabilir, bu kaplamanın otoparkınıza sağlayacağı imkanlarla uygun fiyata yüksek verimlilik sahibi bir kaplamaya sahip olabilirsiniz.

Otopark Uygulamaları
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın